پارکت لمینت بدون درز


بهترین برندهای لمینت بدون درز بازار ایران:

لمینت ایپیا لمینت فلورلا لمینت لورینسر لمینت عود

هر سوالی دارید، پاسخ خواهیم‌داد:

تماس با ما

پارکت لمینت یکی از بهترین پوشش ها برای کف منازل، ادارات و ساختمان‌های تجاری است. لمینت کف مانند سایر محصولات دکوراسیون داخلی، تنوع بالایی از نظر رنگ و طرح و مدل دارد. یکی از محبوب ترین مدل های این کفپوش، پارکت لمینت بدون درز یا فلت می‌باشد که در این مطلب آن را معرفی خواهیم کرد.

نمونه لمینت درز دار

 

پارکت لمینت بدون درز

لمینت ها از نظر ظاهری که بعد از نصب پیدا می‍کنند به دو نوع شیاردار و بدون شیار تقسیم می‌شوند. هر دو مدل شیاردار و ساده دارای کیفیت و مواد اولیه یکسان هستند و تنها تفاوت آن‌ها نمای ظاهری پس از نصب می‌باشد. در نمونه شیاردار پس از نصب بین قطعات فاصله ریز یک میلیمتری وجود دارد که باعث می شود ظاهر کفپوش به شکل درزدار و قطعه قطعه جلوه کند. اما در مدل بدون شیار مرز بین تایل‌ها پس از نصب به سادگی مشخص نیست و کفپوش ظاهری یکدست و یکپارچه دارد.

دقت داشته باشید که بی درز یا فلت بودن پارکت لمینت به این معنی نیست که این کفپوش به صورت یک تکه واحد روی زمین فرش می‌شود. این نوع کفپوش نیز همانند نمونه شیاردار دارای واحدهای سازنده جداگانه می باشد، اما مرز بین واحدها به قدری ظریف و نامحسوس است که در ظاهر به صورت یکپارچه به نظر می رسد.

مرز پارکت لمینت

 

مزایای لمینت بدون شیار یا فلت

از جمله مزیت‌های پارکت لمینت بدون درز نسبت به پارکت لمینت درزدار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • با این که پارکت لمینت شیاردار نسبت به نوع بدون شیار جدیدتر است، اما هم چنان شاهد آن هستیم که کفپوش فلت در بازار متقاضیان بیشتری دارد. لذا این نوع کفپوش از لحاظ طرح ها و رنگ‌های ارائه شده متنوع‌تر می‌باشد.
  • با توجه به این که فاصله بین تایل‌ها در این مدل از کفپوش لمینت بسیار ناچیز است و تایل‌ها تقریبا به هم چسبیده هستند، امکان نفوذ آب و رطوبت به داخل آن ها بسیار کمتر از نمونه های درزدار می‌باشد. لذا لمینت‌های بدون درز نسبت به آب مقاوم تر از لمینت های درزدار هستند.
  • نظافت این مدل از پارکت لمینت بسیار آسان و بدون دردسر است و به راحتی با یک جاروی ساده می‌توان آن را گردگیری کرد. هر از چند گاهی نیز بایستی با یک تی مرطوب و کمی مواد پاک کننده ملایم تمیز شوند.
  • عدم تجمع ذرات غبار بین تایل‌ها باعث می شود تا پارکت لمینت بدون شیار انتخاب مناسبی برای افرادی باشد که آلرژی و حساسیت دارند.
  • از لحاظ اقتصادی بسیار مقرون به صرفه هستند و قیمت آن‌ها نسبت به انواع شیاردار حدود ۱۰ الی ۲۰ درصد ارزان تر می‌باشد.

پارکت لمینت بدون شیار

 

نقطه ضعف پارکت لمینت بدون درز

هر چند که وجود فواصل حداقلی بین تایل‌ها در پارکت لمینت‌های بدون درز بر زیبایی و ظرافت کار می‌افزاید، اما گاهی مشکلاتی را نیز در پی خواهد داشت. از جمله این مشکلات بالا آمدن و اصطلاحاً باد کردن کفپوش در اثر تغییرات دمایی و انبساط و انقباض کف می‌باشد. البته این مشکل تنها در صورت نصب نادرست و غیر حرفه‌ای بروز می‌کند. همان طور که می‌دانید ساختار پارکت لمینت از خرده‌های چوب تشکیل شده و پوشش‌ های کف چوبی به هنگام سرما منقبض شده و به هنگام گرما منبسط می‌‌شوند. به همین علت درز انبساط برای کنترل تغییرات پارکت لمینت در اثر هم‌ دمایی با محیط و انقباض و انبساط آن در طول سطح در نظر گرفته می‌شود. اگر این فاصله درست در نظر گرفته نشود باعث می‌شود قطعات کفپوش به یکدیگر فشار آورده و با فشار آوردن به هم در نهایت از یک قسمت بالا آمده تا فشار وارده را رفع کند.

باد کردن لمینت بدون درز

این مشکل را می توان نقطه ضعفی برای پارکت لمینت های بدون شیار در مقایسه با انواع شیار دار در نظر گرفت. در پارکت لمینت‌های شیاردار با توجه به این که فاصله بیشتری بین قطعات یا تایل ها وجود دارد، انبساط و انقباض‌های مکرر نمی‌تواند آن‌ها را به هم فشرده کند. لذا پایداری و مقاومت آن‌ها در برابر تغییرات دمای محیط به مراتب بیشتر از انواع فلت می‌باشد. البته باز هم یادآوری این نکته ضروری است که در صورت نصب حرفه‌ای و درست هرگز شاهد بروز چنین مواردی نخواهید بود.

 

بهترین برندهای لمینت فلت

کشورهای زیادی در سراسر دنیا هستند که اقدام به تولید و عرضه انواع پارکت لمینت می‌کنند. در این بین، کشور آلمان به عنوان یکی از تولیدکنندگان و پیشتازان این صنعت بهترین مارکت پارکت لمینت را تولید و عرضه می‌کند و پارکت لمینت آلمانی از بالاترین کیفیت برخوردار است. برندهای وینئو و وی‌پارکت را می توان از معتبرترین برندهای پارکت لمینت آلمانی دانست که متاسفانه در سال‌های اخیر در کشور ما بسیار کمیاب شده‌اند.

در حال حاضر پارکت لمینت هایی که در ایران موجود می باشند اکثراً از کشورهای چین و ترکیه وارد می‌شوند. لمینت‌های ایپیا فلور، عود و لورینسر از جمله لمینت‌های چینی و ترکی در کشور ما هستند که از کیفیت خوبی برخوردار می‌باشند. البته این برندها با اسم کالای ایرانی در بازار عرضه می‌شوند :) 

انواع لمینت بی شیار

 

علاوه بر این، در چند سال اخیر با توجه به افزایش متقاضی نصب پارکت لمینت شاهد تولید آن ها توسط برندهای داخلی نیز بوده‌ایم تا هم بتوانند نیاز بازار را تامین کنند و هم محصولاتی با کیفیت مشابه را با قیمتی مناسب تر در اختیار مشتریان قرار دهند.

لمینت بی درز ایرانی

سوالات متداول در مورد لمینت بدون درز


  1. لمینت بی درز یا با درز؟ برای مکان‌های مسکونی لمینت بدون درز و برای مکان‌هایی که تغییرات دمایی زیاد دارند یا شلوغی زیادی دارند، لمینت با درز
  2. بهترین رنگ لمینت بدون درز؟ برای اینکه طرح لمینت شما هر آنچه بیشتر پیوستگی داشته باشد پیشنهاد ما این است طرح‌های سبک بردارید ولی در انتخاب زنگ بستگی به محیط و دکوراسیون شما دارد.
  3. چکار کنیم لمینت بدون شیار باد نکند؟ باد کردن لمینت شیار دار 90% به دلیل نصب نامناسب است و از دست شما کاری بر نمیاید. فقط باید به تیم مجرب کار خود را بسپارید.
مشاوره | استعلام | سفارش‌گیری