بهترین کاغذ دیواری سقف + مدل و عکس

کاغذ دیواری سقف

بیشتر افراد تصور می کنند که کاغذ دیواری تنها پوششی برای دیوار است. اما جالب است بدانید که سقف به عنوان دیوار پنجم نیز می ‌تواند پوششی از نوع کاغذ داشته باشد. نصب کاغذ دیواری روی سقف روشی منحصر به فرد، سریع و مقرون به صرفه برای ایجاد دکوراسیونی خاص و جالب توجه است. چنان چه تا انتهای این مطلب همراه ما باشید بیشتر درباره این محصول اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

کاغذدیواری سقف سفید

 

کاغذ دیواری سقفی چیست؟

در گذشته عموما برای تزئینات سقف از نقاشی و گچ بری استفاده می شد که مستلزم صرف زمان و هزینه بالایی بود. اگر چه این نوع تزئینات هم چنان طرفداران خود را دارند ولی استفاده از کاغذ دیواری برای سقف یک ایده مدرن، کم هزینه، سریع و جذاب محسوب می شود. کاغذ دیواری سقف همان طور که از اسمش پیداست نوعی کاغذ است که به جای دیوار برای تزیین سقف منزل استفاده می شود. جنس این محصول مشابه کاغذهای مخصوص دیوار بوده و بسیار به آن شبیه است، ولی در ویژگی هایی هم چون ضخامت و عایق بودن دارای تفاوت و برتری می باشد. این محصول جایگزین بسیار مناسب برای رنگ کردن سقف و یا تزیینات دیگر روی آن و یک روش عالی برای ارائه رنگ و بافت به هر اتاق است.

کاغذدیواری سقف رنگی

کاغذ کردن سقف ها می تواند به فضای اتاق شما شخصیت تازه ای ببخشد و احساس کسالت را از آن خارج کند. تقریبا در بیشتر منازل شاهد هستیم که سقف ها سفید و ساده هستند که این موضوع می تواند در طولانی مدت برای افراد خانواده کسل کننده باشد. با افزودن کاغذ دیواری هایی با طرح های خاص می توانید جریان انرژی را دوباره وارد منزل خود کنید.

 

کاغذ دیواری سه بعدی سقف

کاغذ دیواری سقف سه بعدی

به کاغذ دیواری هایی که دارای طرح های چاپی سه بعدی هستند پوستر سه بعدی سقف نیز گفته می شود. شکل و طرح این کاغذ دیواری ها به گونه ای است که با ایجاد حقه های تصویری و با استفاده از خطای دید، سقف دارای طرح های برآمده و فرو رفته به صورت نقش های طبیعی به نظر می آید که در نوع خود جالب توجه است. محدوده طرح های سه بعدی این کاغذ دیواری ها بسیار گسترده بوده و از گل و طرح های کلاسیک گرفته تا طرح های آسمان و کهکشان ها را شامل می شوند.

 

مزایای استفاده از کاغذ دیواری برای سقف خانه

کاغذ دیواری سقفی

 • با نصب کاغذ دیواری برای سقف دیگر نیازی به سقف کاذب، رنگ آمیزی و گچ بری نیست و با هزینه بسیار مناسب ‌تر و دردسر کمتر می‌ توانید دکوراسیونی متفاوت و جذاب داشته باشید.
 • با استفاده از این پوشش بسیاری از معایبی که در سقف وجود دارد هم چون ترک ‌ها و لکه ها را می ‌توان پوشش داد.
 • یکی دیگر از مزیت های استفاده از کاغذ دیواری بر سقف ایجاد خطای دید در اتاق ‌هایی است که ابعاد مناسبی ندارند. به عنوان مثال، کاغذهای سقفی با طرح های بزرگ و شلوغ سقف را کوتاه تر و کاغذهای سقفی با طرح های ظریف و ریز باعث بلند تر نشان دادن ارتفاع سقف خانه می شوند.
 • کاغذ دیواری سقف به عنوان عایقی در برابر گرما، صدا و رطوبت کاربرد دارد.
 • برخی از این کاغذها قابل شستشو هستند و درصورت ایجاد لکه و آلودگی به راحتی تمیز می ‌شوند.
 • جداسازی آن ها به راحتی امکان پذیر است و در صورت آسیب دیدن یا مورد پسند نبودن به آسانی از سقف کنده می شوند.

 

بهترین فضاها برای استفاده از کاغذ دیواری سقف

در موارد زیر فضاهایی که برای نصب کاغذ دیواری مخصوص سقف مناسب است را معرفی کرده ایم:

 • ورودی و راهروها: یکی از بهترین فضاها برای استفاده از کاغذ سقفی درب ورودی و راهروها هستند؛ محیط هایی کوچک و تاثیرگذار در منزل که به محض ورود نظرها را جلب کرده و زیبایی خانه شما را به نمایش می گذارند.

کاغذ دیواری راهرو

 • کاغذ دیواری سقف پذیرایی: کاغذ دیواری سقف اتاق نشیمن باید با توجه به رنگ و طرح کفپوش انتخاب شود و یا رنگ آن با رنگ دیوارها قابل ست شدن باشد تا بدین طریق نظم و هارمونی رنگ ها به خوبی حفظ شود.

کاغذ دیواری سقف پذیرایی

 • کاغذ دیواری سقف آشپزخانه: بهتر است برای آشپزخانه از کاغذ دیواری سقفی قابل شست و شو استفاده نمایید زیرا چربی ‌ها و دوده‌ های ناشی از پخت و پز روی سقف و دیوارها خواهد نشست.
 • کاغذ دیواری سقف اتاق خواب: به هنگام استراحت بخش زیادی از توجه و نگاه شما به سمت سقف خواهد بود بنابراین کاغذ دیواری سقف اتاق خواب بهتر است از نظر طرح و رنگ آرامش بخش باشد.
 • کاغذ دیواری سقف اتاق کودک: یکی دیگر از فضاهای مناسب برای استفاده از کاغذ دیواری، سقف اتاق کودکان و نوجوانان است که محیطی زیبا و شاد را ایجاد ‌خواهد کرد.
 • کاغذ دیواری سقف حمام و سرویس بهداشتی: با توجه به این که در این مکان رطوبت زیاد است حتما باید از کاغذ دیواری مقاوم در برابر رطوبت استفاده شود. استفاده از رنگ های سفید و آبی که نمادی از پاکیزگی و آب است جلوه زیبایی به این محیط می‌ بخشد.

کاغذدیواری سقف دستشویی

 

مکان نامناسب برای نصب کاغذ دیواری سقف

در حالت های زیر بهتر است که از کاغذ دیواری مخصوص سقف استفاده نکنید:

 • سقف‌ هایی که قوس یا کجی دارند.
 • سقف هایی که بر روی آن ها هالوژن و نورگیرهای سقفی نصب شده است
 • اتاق های شلوغ که پر از المان های دکوراتیو و دکوریجات که با نصب کاغذ دیواری سقفی بیش از اندازه شلوغ دیده می شوند.
 • اتاق هایی که نور طبیعی کمی را دریافت می کنند که با نصب کاغذهای سقفی فضای آن ها دلگیرتر و تاریک تر می شود.

کاغذ دیواری سقف مشکی

 

ایده‌هایی برای انتخاب کاغذ دیواری مخصوص سقف

شما می توانید همانند عکس زیر، رنگ کاغذ سقفی را مشابه با رنگ دیوارها انتخاب کنید تا فضایی هماهنگ و منسجم در داخل اتاق ایجاد شود.

ایده دیگر در این زمینه، نصب یک نوع کاغذ دیواری روی سقف و دیوارها است که جلوه اتاق را بسیار منحصر به فرد و خاص می کند.

کاغذ دیواری سقف و دیوار یکی

استفاده از تضاد یکی از روش هایی است که به فضای داخلی جذابیت و انرژی انتقال می دهد. بنابراین شما می توانید از این روش در انتخاب رنگ کاغذ سقفی استفاده کنید و آن را با متضاد با رنگ دیوارها انتخاب کنید.

 

کاغذ سقفی هایی که دارای سطوح درخشان و بازتاب دهنده هستند را می توانید در محیط هایی مانند راهروها که نور خورشید کمی دریافت می کنند استفاده کنید تا فضای آن را روشن تر و زیبا کند.

 

در حالتی که رنگ دیوارها و اغلب وسایل و دکوریجات اتاق خنثی و ساده است، می توانید مانند عکس زیر با استفاده از کاغذ سقفی رنگارنگ فضا را از یکنواختی خارج کنید و به آن جذابیت دهید.

کاغذ-سقف-طرح-دار

نمونه کاغذ دیواری مناسب سقف برای فروش

Call Now Buttonمشاوره | استعلام | سفارش‌گیری